Zadatak

Zadatak studenata bio je sudjelovati u poslovima katastarske izmjere i tehničke reambulacije dijela K.O. Novska te snimanjem detalja prikupiti prostorne i opisne podatke o zemljištu i objektima te sve ostale aktualne podatke o čestici, objektu, kulturi i vlasniku u cilju utvrđivanja postojećeg stvarnog stanja na terenu.

Studenti, njih trideset i jedan, podijeljeni su u 6 grupa koje su imale konkretne terenske zadatke i zadana područja u katastarskoj općini Novska za terensku obradu.

Praksa je bila podijeljena u dva dijela:

• Terenski dio
  • Obrada podataka

Terenski dio prakse bio je izmjera svih postojećih izgrađenih i uređenih površina (objekata – spremište, drvarnica, dvorišna zgrada, nadstrešnica, pušnica, garaža, stepenište, ograda, ...) unutar zadanog područja izmjere (tahimetrija, frontovi objekata i kontrolna odmjeranja vrpcom, vođenje detaljne skice mjerenja).

Obrada podataka sastojala se od dva dijela:

Računski dio obrade - računanje koordinata detaljnih točaka

Grafički dio obrade - izrada digitalne skice mjerenja i detaljnog katastarskog plana

Područje rada podijeljeno prema numeriranim grupama predviđeno za katastarsku izmjeru i tehničku reambulaciju: